EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Seri Katil

Ne güzel artık bir seri katilimiz de var, hem de doktoralı. Bu durum, seri katiller konusunda Türkiye’yi dünyada sınıf atlatabilir. Önce kamerada bavulunu sürüklerken gördük onu. Görüldüğü bölgelerde bir heyecan ve bir korku dalgası yarattı. Onun hakkında her bir bilgi kırıntısı televizyonlarda yer aldı. Nerdeyse amcaoğlumuz kadar onu yakından tanıdık. Yolda durdurup lokma ikram edip, kolay gelsin abi sırada kim var diyecek kadar yakınlaştık onunla.

\r\n

Nasıl hayran kaldık kendisine. Ormanda yaşıyordu, doğadan yemek topluyor, hayatta kalmak için hiçbir şeye ihtiyaç duyuyordu. Çok zekiydi. Hiçbir adımı önceden tahmin edilemiyordu. Kimi öldürmüş, neden öldürmüş, işlediği cinayetlerdeki amacı neymiş kimse ilgilenmedi. Karşımızda negatif bir kahraman vardı ve herkes onu kötü davranışları ile yüceltiyordu.

\r\n

Polisler, insanlar onunla özçekim yapmak için sıraya girdi. Minibüs şoförleri onu nasıl tanıdıklarını anlı şanlı televizyon programlarında ağızlarından ballar damlatarak anlattı. Hepimiz onun hayatındaki en ufak detayları merak ediyorduk. Acaba onun bir katil olduğunu hiç kimse hatırlamıyor mu diye düşündüğüm olmuştur.

\r\n

Belki de daha önce karşılaşmadığımız bir tip olduğu için insanlar Atalay Filiz’i merak ediyordu. Türk toplumunda seri katil pek çıkmamıştır. Cinnet geçiren insanlar yanındakilere zarar verir bizim toplumda, yabancılara herhangi bir kötülük yapmaz. Her şeyde olduğu gibi seri katillik konusu da aile içinde halledilmesi gereken bir konudur. Batı tipi, zeki, soğukkanlı bir katille ilk defa karşılaşıyorduk.

\r\n

Kanaatime göre basın yanlış yapıyor. Toplum olarak yanlış yapıyoruz. Bir seri katil bu kadar yüceltilmemeli. Onun kötü davranışları hayranlık uyandıracak tarzda televizyonlarda, haberlerde yer almamalı. Arkadan gelen genç bir nesil var. Televizyonları, haberleri takip eden çocuklarımız var. Bir insan katilse katildir. Bir insan kötüyse kötüdür. Bundan gayrısı özendirmeye girer. Bence bu konu hemen kapatılmalı, hak eden hak ettiği cezaya kavuşmalıdır. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber