EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kazanan Kim?

Ve beklenen oldu Manisaspor kongresi kutuplaşmaların aksine sakin sayılabilecek bir ortamda gerçekleşti. Seçim öncesi her iki adayın ve ekibinde dostane görüntüler vermesinin ardından kazananın alkışlandığı kaybedenin sahalardan ayrıldığı sıradan kongrelerden birini yaşadık.

\r\n

Şimdi mevcut Başkan Abdullah Mergen’in kendi yönetiminin dışında rakip Başkan adayını ve yönetimini sık sık ziyaret edip maçlara çağırmalı. Madem bu kentlilik sevdası adına şehrin marka değerini yaşatmak ve Manisa’nın reklamını yapmak maksadıyla çıkıldıysa bu yola herkes taşın altına elini koymalı. Kaybeden de en az kazanan kadar Manisaspor’a maddi ve manevi destek olmalı.

\r\n

Geçmişi bir kenara bırakıp geleceğe el birliği ile odaklanmalı ve herkesin ortak hedefi önce Manisa’yı ve Manisaspor’u tekrar Süper Lig’e çıkarmak olmalıdır. Bunun için görev sadece her iki Başkan adayına değil kentin tüm sahiplerine düşmektedir. Türkiye’nin sayılı Organize Sanayi Bölgelerinden birine sahip olan Manisa’nın bu potansiyeli çok iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Yapılacak bir iki transfere OSB sponsor olabilir. Bu güne kadar her ortamda açık desteğini sergileyen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik diğer tüm Belediye Başkanlarına bu konuda örnektir. Kentin mülki amiri Vali beyin önderliğinde oluşturulacak bir konsorsiyum ile sağcısı – solcusu hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin doğduğum kent değil doyduğum kent bilinciyle hareket ederek Manisaspor için kolları sıvamalıdır.

\r\n

İşte bu erklerin hepsi bir arada bulunursa ki bu imkansız değildir. İşte o zaman Manisa ve Manisaspor gerçek manada hak ettiği yerde hem spor alanında hem de sosyo kültürel alanda olacaktır.

\r\n

Bu aşamada artık değerli köşe yazarı ağabeylerimizin de kutuplaşmayı körükleyecek yazılar yazmak yerine nasıl birleştirici, yapıcı oluruz bunu düşünmeleri ve bunun için kalem sallamaları, klavye tuşlamaları gerekmektedir. Belki kendilerinin gidecek başka şehirleri vardır ama bizim gidecek, gitsek bile yatacak başka toprağımız yoktur.

\r\n

Gün artık bir olma birlik olma zamanıdır. Geçmişi bir kanara bırakıp kazananın siyasi ikballer hesaplaşmalar olmadığı gerçekten Manisa’nın ve Manisaspor’un kazandığı bir seçimin gerçekleşmiş olması için var gücümüzle çalışmak zorundayız.

\r\n

Bu seçimden mevcut Başkan da bir hesap yapmak zorundadır ki seçimi kazandığı fark öyle çok büyültülecek bir fark değildir. Delegeler burada her iki başkan adayına da mesaj vermiştir. Kimsenin koltukları sabit değil diye. Gerçi bu sonucun çıkmasında ilk kongrenin yapılamasının bazı evrakların kaybolmasının ve telefon trafiklerinin bolca yaşanmasının da etkisi olmuş olabilir ama artık bunların hiçbirinin bir önemi yoktur. Başta da dediğim gibi zaman Manisa ve Manisaspor için büyüğü küçüğü, siyasisi, stk’sı, amiri, memuru, işadamı, sanayicisi, Belediye Başkanı, Valisi ve en önemlisi stadyumu dolduracak taraftarı ile bir olmaktan geçmektedir.

\r\n

Selam, Dua ve Muhabbetle…
\r\n 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber