EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Güleriz Ağlanacak Halimize…

Türk dilini en yalın ve doğru haliyle kullanan Allah dostları arasında yerini alan Yunus Emre Hazretlerini anmak ve anlamak amacıyla Yunusemre Belediyesi tarafından bu sene ikincisi düzenlenen etkinliklerin içinde FETÖ/PDY mensupları tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin halkın iradesi ile bertaraf edildiği 15 Temmuz Demokrasi Zaferini anmak amacıyla yapılan Anma Gecesinin sazlı sözlü şarkılı türkülü olması gecenin ne kadar önemli ve maneviyatlı olduğunu gösterdi.

Hopdedik Ayhan’ın sunumu ile başlayan 15 Temmuz Şehitlerini anma gecesinin manevi atmosferi o kadar yüksekti ki sazlı sözlü şarkılar eşliğinde Şehitlerimizin ruhlarını çok büyük manevi atmosferler eşliğinde Yunusemre Belediyesinin yaptığı bir organizasyonu Şehzadeler Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Atatürk Kapalı Spor Salonunda huşu içerisinde hem yâd ettik hem de şad ettik.

Acaba kendi belediye sınırları içerisinde bulunan ve açılışı eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan Muradiye Kapalı Spor Salonu yoksa daha tamamlanmadı mı?

Yunus Emre Hazretlerinin yaşayışını, felsefesini gelecek nesillere ulaştırma anlamında düzenlenen etkinlikleri uluslararası bir platforma taşımak olan Yunusemre Belediyesi böylesine “Büyük” bir organizasyonun içinde boşluk mu gördü ki 15 Temmuz Şehitlerini anma gecesini bu programa dahil etti.

Yok programın içerisinde boşluk yok idiyse neden bu konser havasında düzenlenen etkinliğin tanıtımı “Yunus Emre” günlerinden daha fazla oldu gibi bir çok soruyu sorabilirsiniz.

Ama bunların hiç birini ne yazılı mecralarda ne de görsel mecralarda görme, duyma ve okuma şansınız yoktur.

Bindirilmiş kıtalar gibi gelen bültenleri çoğu zaman noktasına virgülüne dokunmadan gazete sayfasına koyan ftp adreslerinden servis edilen hazır montajlanmış görüntüleri tv ekranlarından büyük habercilik adına izlettiren değerli arkadaşlarımız olduğu müddetçe bu ve buna benzer soruları ne sorma şansınız olur ne de görme şansınız.

Siz sadece size verilmek yani okutmak ve izlettirilmek isteneni okursunuz ve izlersiniz. Çünkü siz düşünemez ve idrak edemezsiniz demektir bunun adı…

Bu yıl ikincisi düzenlenen “Yunus Emre” günleri vasatın altında kalmıştır. İçi boşaltılmış lokma hayrı ve çocuk parkı kimliğine bürünmüştür. Hele hele 15 Temmuz şehitlerini anmak için düzenlenen geceye ise söyleyecek söz bulamıyorum.

Selam, Dua ve Muhabbetle… 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber