EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Yeni Dönem

Dünya sinsi politikacılardan bıktı. Kafasında kırk tilki dolaştırıp kuyruklarını birbirine değdirmeyen insanlar popüler değil artık. Düşündüğünü mertçe söyleyen ve fikrini sonuna kadar savunan insanlar daha gözde. Hata yaptığında hatasını kabullenmek özlenen bir davranış bugün.

\r\n

Merak ediyorum Amerika’da kovboylar ile profesörlerin oyu aynı mı? Ya da oy dağılımını gösteren haritalarda sahillerin mavi, iç bölgelerin kırmızı renkli olması bazıları için alarm zillerinin çalmasına sebep oldu mu? Amerikan halkı % 50 civarında bir oy ile Trump’ı seçti. Ülke şimdi bölünecek mi? Bazılarının hayat tarzı tehlikede mi?

\r\n

Konuyu değiştirmek istiyorum. NATO, 1990 yılında Sovyetler Birliği çökünce kendine İslam’ı düşman olarak seçti. Yalanlar ve Yahudi basının desteği ile Irak’ta Kitle İmha Silahları arandı. Kitle İmha Silahları için doktorlar bir müddet Saddam Hüseyin’in dişlerinin arasında bile baktı. Oluşturulan bu korku ortamında Amerika 1,000,000 insanı bombalayarak öldürme hakkını kendinde buldu. Arap Baharı tetiklendi ve bölge bir ateşe atıldı. Amerikan bankaları, Müslüman ülkeleri sömürerek kolayca kazandıkları petro-dolarları Mortgage sistemine aktardı ve şişen balon patladı. Büyük bir ekonomik buhran yaşandı. Mazlumların ahı yine aheste aheste çıktı ve daha da çıkacak. Yani Batı Dünyası ektiğini biçiyor. Attıkları mızraklar kendilerine batacak, batmaya devam ediyor.

\r\n

Düşünün; Bağdatlı beş yaşındaki Zeynep babasını bir bombardımanda kaybetti. Annesi Suriye’ye kaçtı ve kötü yollara düştü. Işid’in eline geçen Zeynep ergenliğe yeni girmişti ki tecavüze uğradı. Her sabah kızıl bir sabaha uyanmak, insafsız ve çözümsüz mezhep savaşlarının içine düşmek, 20. yüzyılda köle pazarlarında satılmak, her an etnik kimliğinden dolayı kafanızdan aşağı bir ortaçağ kılıcının inme tehlikesi. Bu kızın acısının sebebi kimdir? Gözü kanlı İsrail canavarının dişlerini kamaştırarak sinsice ortalığı kolaçan edebilmesinin suçlusu kim.

\r\n

Dünya bu kadar yalanı dolanı artık kaldırmıyor. Amerikan milleti bile yöneticilerinden sıkıldı. Bu olay domino etkisi yaratacaktır. Yeni politikacı tipler, ortaya çıkacaktır. Amerika’nın İç Anadolu Bölgesinde yaşayanlar; devletlerinin çok uluslu şirketlerinin kölelik yapmasından sıkıldı, devletlerinin bu vatansız ve soysuz şirketlerinden ziyade ülkelerinin çıkarlarının düşünmesini istiyor.

\r\n

Rüyalarında Washingdon İmamı Hilary Clinton ablayı gören ve Türkiye’de topladıkları himmet paralarından 100.000.000 dalırı İban numarasından Washingdon’a aktaranlar artık daha hangi rüyalara aldanacaklar. Lütfen biraz zeka. İnsan aldanabilir ama hala aldanmakta israr ediyorsanız cehennemde yeriniz hazır.

\r\n

Bağdatlı Zeynep’in ruhu bir yerlerde dolaşıyor ve onun düşmanlarını çok kötü bir son bekliyor. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber