EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İSLAMOFOBİ VE ABD SEÇİMLERİ

Bütün dünyanın kendi işini gücünü bırakıp merakla beklediği ABD seçimleri nihayetlendi. Hayırla mı şerle mi sonuçlanacak şimdilik gaybi bir mesele olduğundan bilemiyoruz ama nasip olursa yaşayarak göreceğiz. 8 Kasım seçimlerinden zaferle ayrılan Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı Trump, 20 Ocak 2017'de yemin ettikten sonra göreve başlayacak. Rakibi Hillary Clinton'a karşı büyük bir başarı elde eden Trump'ın Başkan olması 8 yıl aradan sonra Cumhuriyetçilerin Beyaz Saray'da yeniden etkin olması anlamına geliyor.

\r\n

Ancak unutmamamız gereken bir hatırlatmayı Rabbimiz bize Maide suresi 51.Ayeti kerimede ve Ali İmran Suresi 28. .Ayeti kerimede bizlere hatırlatarak yol haritamızı buna göre çizmemizi emrediyor:

\r\n

Ey iman nimetine kavuşanlar, Yahudileri ve Hristiyanları, kamu görevlerini icraya yetkili kılmayın. Candan dost, müttefik, veli edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostu, müttefikidirler, birbirlerinin tarafını tutarlar. Sizden kim onların hâkimiyetini kabul eder, dost edinirse, o onlardandır. Allah, düşmanlarını dost edinen, başlarına otorite yapan zâlim bir kavmi doğru yola sevketme lütfunda bulunmayacak.
\r\nMaide 51

\r\n

Ülkenin 45'nci başkanı seçilen Donald Trump, seçim kampanyası süresince birçok kez Müslümanları hedef alan açıklamalarda bulunmuştu. Müslümanların ABD'ye girişinin durdurulmasını isteyen Trump, ülkedeki camilerin de kapatılması çağrısı yapmıştı.
\r\nMü'minler, inananları bırakıp, kafirleri dost edinmesin. Kim böyle yaparsa Allah ile bir dostluğu kalmaz. Ancak onlardan (gelebilecek tehlikeden) korunmanız başka. (Şerlerinden korunmak için dost gözükebilirsiniz). Allah sizi kendisin(in emirlerine karşı gelmek)den sakındırır. (Sakın hükümlerine aykırı davranarak, düşmanlarını dost tutarak O'nun gazabına uğramayın. Çünkü) dönüş Allah'adır.. Ali İmran 28

\r\n

Trump, İslamofobi(İslamofobi, kelime anlamı olarak "İslam korkusu" demektir. Müslümanlara ve İslam dinine karşı sürdürülegelen ön yargı ve ayrımcılıktan kaynaklanmaktadır. Müslümanlara karşı duyulan irrasyonel nefret, ayrımcılık, düşmanlık ve kin besleme anlamına gelir.) için büyük bir fırsat olarak gördüğü Kasım 2015'te Paris'te meydana gelen terör saldırıları sonrasında yaptığı konuşmada, “Ne halt olduğunu anlayana kadar, tüm Müslümanların ülkeye girişi geçici olarak engellenmeli” diyerek tepkileri üzerine çekmişti. Trump ve destekçileri, Müslümanların ülkeye girişi ile ilgili yasaklama fikrini sürekli savundu. Onlara göre, böyle bir önlem Amerika'nın güvenliği içindi ve din ayrımcılığıyla ilgisi yoktu.

\r\n

İronik bir durum şöyle ki:bütün Müslümanların girişine engel olmak isteyen Trump ın kendisi bir göçmen ve göçmen ailenin çocuğu. Para bir çok kapıyı açar cinsinde bir söylemi haklı kılacak bir durumun sonucu olarak ABD'nin Başkanı Donald Trump, 60 yıl aradan sonra siyasi kariyeri olmadan koltuğa oturan ilk isim oldu. 3,6 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 400 işadamı arasında gösterilen Trump, 70 yaşında başkanlık koltuğuna oturarak ABD tarihinin en yaşlı başkanı unvanını alacak. Alman asıllı Amerikalı bu göçmen çocuğu,kendi emperyalizim ve kapitalizmin mağduru olan Müslümanlara bu hakkı tamamen engellemek istiyor.

\r\n

İslamofobi söyleminin bu kadar rahat ve pervasızca kullanımı ABD,AB ,İSRAİL ve tüm islam düşmanlarını cesaretlendirirken; Müslümanlarda tedirginliğe sebep olmaktadır.
\r\n 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber