EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

3. DÜNYA SAVAŞI “TERÖR”

Bilindiği gibi Türkler, 750 M. tarihinden itibaren (kılıç zoruyla değil) mizaçları uygun geldiği için İslamiyet’i kitleler halinde kabul etmişlerdir. 1071 Malazgirt Zaferi ile atalarımız Müslüman Türk Milletine Anadolu'nun kapısını ardına kadar açmıştı. Daha sonra malumunuz gönüllü Horasan Erenleri devreye girmiş Anadolu’nun Türkleşmesi ve Müslümanlaşmasının maddi manevi temelini atmışlardır.

\r\n

Hemen belirteyim ki sizlere tarih dersi vermek gibi bir kastım yok. Buna gerekte yok. Çünkü inanıyorum ki; Türk evladı atasını, hangi şartlarda nereden nereye geldiğini kısaca geçmişini en iyi şekilde bilir. Bilmekle kalmaz, bu toprakların her karışının kanla alındığını evlatlarına belletip, bu davanın nesilden nesile aktarılmasını sağlar. Yine bu asil millet iyi bilir ki; “Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

\r\n

Bölgemizde 3. dünya savaşı yaşanıyor. Fakat bu savaş günümüzde başka bir isimle yapılıyor. Adına "terör" denilen, düşmanın aşağılık bir şekilde kalleşçe yürüttüğü bir 3. dünya savaşı... O kadar kalleşçe ki düşmanın kendisi ortada yok, yaşanan savaşın da günümüz deyimiyle etik anlayışı yok. Elbette bunların mertçe ortaya çıkması beklenemez. Bunların ataları da böyleydi. Hepimiz biliriz ki geçmişte haçlı zihniyeti ya da günümüzdeki adıyla "Tapınak Şövalyeleri" içimizdeki soyu-kanı bozuk işbirlikçi hainleriyle asker-polis, çoluk-çocuk, kadın-erkek demeksizin canlara alçakça kastetmektedir. Terörün amacı toplumu yıldırmak, korkutmak ve nihai amacına böylece ulaşmaktır. Ama ne hikmet ki her saldırı da asil Türk Milletinin birbirine daha da kenetlendiğini görmekteyiz.

\r\n

Asil Millet acısını bile onurlu yaşıyor…
\r\n

\r\n

Evet, canımız hafta sonu bir kez daha incindi. 10 Aralık İnsan hakları gününde terör İstanbul'da acımasız yüzünü yine gösterdi. Şehitlerimiz, yaralı gazilerimiz var. Acımız büyük. Ama bu asil millet acısını bile onurlu ve gururlu yaşıyor. Bizi üstün kılan; “Ölürsem şehit, kalırsam gazi” inancımız. Öyle ki; şehit anası-babası-eşi başta olmak üzere millet, söz birliği etmişçesine inancı ve vatanı için canının feda olduğunu haykırıyor. Eminim bu haykırış malum oyunu planlayıp uygulamaya koyan senaristleri ve arka plandaki ağababalarını çıldırtıyor. Çünkü ne yaparlarsa sonuç alamıyorlar, bu milleti yıldıramıyorlar. Aksine millet özüne dönüp daha da kenetleniyor.

\r\n

Yeri gelmişken halkımızın düşüncesine tercüman olalım. Türk halkı, terörle mücadele konusunda asker ve polis kısaca devletinin sonuna kadar arkasında. Ancak bu mücadelede devletinin de asker ve polisinin yetkilerini artırmasını özellikle bu hainlere karşı her konu da elini daha da kuvvetlendirmesini istiyor. Meşhur tabir ile kahvede, sokakta köşe başında konuşulan bu. Belki bu konuda asker ve polis açısından sıkıntı yoktur. Ancak bu konuda milletin üst ağızdan bilgilendirilmeye ihtiyacı var.

\r\n

Ne tesadüftür ki ben bu satırları yazarken haber kanalında Cumhurbaşkanımızın Çevik Kuvvet ziyaretini dinledim. Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda en etkili ve yetkili olarak açıklama yaptı. Sayın Erdoğan; Çevik Kuvveti ziyaretinde, güvenlik kuvvetleri olarak teröre karşı yetkilerini kullanmaktan çekinmemelerini belirterek "Zalime merhamet ederseniz, mazluma ihanet etmiş olursunuz " diyerek bu halkın hislerine tercüman oldu. Umuyoruz ki asker ve polisimize bu açık destek ve Cumhurun başı olarak zorlu görevlerinde onlara moral gücü ve teminat olmuştur.

\r\n

Sözü uzatmaya gerek yok. Bu millet atasından öyle belledi ki; "İslam'ın hâmisi ve hâdimi" olma adına ben varım diyor. Geçmişten bugüne olduğu gibi bundan sonra da şerefle bunu yapmaya talip... Bilimde, fende ve her alanda son yıllarda yaptığı atılımlarla kendinden emin bir şekilde ilerliyor hedefine.

\r\n

Yine Devletinin attığı somut adımlarla Anadolu'da Tapınak Şövalyelerine/Haçlı düşüncesine geçit yok diye haykırıyor bu asil millet. İnanmayanlar, hadi canım sende diyenler çok geriye yani 1071’e, 1453’e kadar gitmelerine gerek yok. Yakın geçmişe şöyle bir dönüp 15 Temmuz ve Çanakkale ruhunu hatırlayıversinler.

\r\n

Son söz; Terör, bu milleti yıldıramaz, böyle biline…

\r\n

MANSUR BİLGİN

\r\n

 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber