EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BAŞARAMAYACAKSINIZ

Zor alınan bir nefes, dudakları yakan ‘le havle’, omuzlara çöken ümitsizlik, ciğerlerin uyuşması, renklerin birbirine karışması, içimizde gümbürtüsünü duyduğumuz büyüyen öfke parçaları. Bilmem kaçıncı intihar bombasından sonra dudaktan dökülen acı bir ‘yazık nidası’. Kendi kutsal davaları için ördürmeye yeminli müsveddeler. Aramızda gezinen gölgeler, kapıların ardından sinsi gülüşlerini duyduğumuz gulyabaniler, karanlık kuytuları mesken tutmuş hayaletler.
\r\nDünyanın büyük devletleri ile çıkarlarınız kısa süreliğine uyuşabilir. Onlar size gül dağıtmayacaklardır elbet. Onlar uçaktan tabut malzemesi atacaklardır, daha fazla insan öldürebilmeniz için. Her bir çivi bir ailenin fidanına isabet edecektir. Akşam televizyonda bizimkiler yapmış diye bahsediyorsunuz belki de. Belki de bir sonraki aşamayı gözden geçirmeye başlamışsınızdır. Emperyalistler ile kafa kafaya yeni can yakıcı planların detaylarını konuşuyorsunuzdur.
\r\nGüneşli güzel günlere inanan mutlu bir yusufçuk havalandırdınız belki de kendi karanlık gökyüzünüzde. Ya da, zamanı gelmişti canım kapitalizmde sosyalizme oradan da sınıfsız bir topluma geçeceğiz düşüncelerinizi sigaranız eşliğinde duvarlara doğru üflüyorsunuzdur dünyanın en büyük kapitalist devinden destek alarak. Diyalektik materyalizmin dibine vuruyorsunuzdur son intihar eyleminden sonra.
\r\nSanırım bir şeyi unutuyorsunuz. Her gün çomar diye aşağıladığınız insanların ferasetini ve acıya son anına kadar sabretme yeteneğini, beka kaygısı duyduğunda nasıl da hayatlarından vazgeçtiklerini. Anadolu bu konuda hoş tecrübeler yaşamamıştır. 1000 yıldan fazla beraber yaşadığımız Ermeni komşularımız, Avrupa devletlerinin verdiği korkunç destek ile Anadolu insanına saldırdı ve yaklaşık 2.000.000 Türk katledildi. Şimdi her yerde gösterdikleri aşırı Türkiye aleyhtarlığının altında bu aldatılmışlık ve kullanılmışlık duygusu vardır. Yunan orduları Anadolu’yu işgal edince 1000 yıl beraber yaşadığımız Rum komşularımız Yunan ordusuna lojistik yönden yardım etmiş ve zaman zaman katliamlara katılmıştır. 1.300.000 Türk üç yıllık işgal sonrasında ortadan kaybolmuştur. Ayrıntıları Justin McCharty’nin Ölüm ve Sürgün adlı kitabından okuyabilirsiniz.
\r\nAnadolu halkı dudaklarını ısırıyor ve dudaklarına kan oturuyor. Bir fidan yetiştirir gibi her gün güneşe çıkardığı evladını kaybetti insanlar. Var olmanın en temel göstergesi olan nesil bırakma arzusu katledildi insanların. İnsanlar geceleri evlerinde çorba değil kahır içiyorlar tuzu azap olan. Ve vatan için bir gül bahçesine girer gibi bu hayattan vazgeçmeye hazır insanlar bir dağ gibi büyüyor önümüzde. Başaramadınız, başaramayacaksınız.

\r\n

Not: Gündem çok hzılı değişiyor. Yazı Kayseri saldırısı üzerine yazılmıştır.  

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber