EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kırılgan

“Dibi yok göklerden yeter ürktüğüm” demiş şair. Ruhunun ızdırabını, vehimlerini, temelsiz korkularını, çıtırtıyla ürperen iç âlemini, durmadan vınlayan duygularını, kavrulan ruh dünyasını anlatmış. Ruhumuz dış dünyaya karşı dayandığımız yegane payandamız ve saldırılar karşısında o biraz daha yalnız ve kırılgan.

\r\n


\r\n“Doğmak saldırıya uğramaktır” demiş başka bir şair. Dünya bize meşakkat ve çileden gayri perdenin arasından sızan cılız bir ışık verebildi ancak, ana yurdundan kopmuş çöllerde vaha vaha umut arayan sevdaya meyilli ama korkularla kuşatılmış gönlümüz. Gönlümüz dış dünyaya açılan son burç, uçuşan oklardan koruyacak tek sığınak. Hiç onunla konuştunuz mu, halini hatırını sormayalı ne kadar oldu dersiniz. Dünyadaki renkli şatafatlı oyuncaklardan hoşlandı mı sizce, sizce o ne arıyor ve siz neler verebildiniz bu öksüz boynu büyük çocuğa. Gönül bir çocuktur ne de olsa. Yaş kocasa da gönül kocamaz demişler.

\r\n


\r\nOnu kredilerle aldığınız lüks dairelerle doyurabildiniz mi, ya da son model arabanızla, yazlığınızla, pahalı saatiniz veya ceketinizle. Ruhun en hassas kısmıdır gönlünüz, o uyuyamadıkça ruh ızdıraplar içinde yanacaktır, o rahat etmedikçe her gün iğneler üzerinde kalacaktır ruh. Ama asrımız yok mu bu asır, her türlü kirli oyuncağıyla yüklenmektedir üzerimize, maddi kanser yaptığı gibi manevi kanser de yapmaktadır. Bir doyumsuzluk ve kirli iştahla her şeye saldırtmaktadır bizi. Her eline geçen şey onu biraz daha huzursuz etmektedir, sazlıktan koparılan ney gibi inleyerek ana vatanını aramaktadır. Ramazan geçti, manevi bir bulut gibi bizi serinletti. Hem maddi hem manevi açıdan iştahımızı kesti ve kanserli şeylerden uzak tuttu gönlümüzü. Gönlünüzle konuşun ve onu dinleyin, pahalı oyuncaklar vermeyin ona söz verin, sevgi verin, ilgi verin maneviyat verin, yoksa kanser her yerinize dağılabilir. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber