EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

FRANSIZ FİTNESİ !

Fransa'da aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılması yönündeki bildiri yayınlandı.

Bu bildirinin her ne kadar şiddet karşıtlığı (!) adına çıkarıldığı belirtilsede bizzat bu açıklama başlı başına İslam karşıtlığını hortlatmaya dönük bir kıvılcımın ateş alması adına ortaya atılıyordu. Ne acıdır ki İslam ve onun kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim’i bırakın biryana kendi dinlerinin bile indiriliş amacından habersizdi bu gafil ve aşağılıklar...

Öyle ki şiddetle itham ettikleri son din olan İslam dininin, Allah (cc) tarafından en son elçisi olan Hz. Muhammed (sav)’in; insanları  barışa,  hidayete, esenliğe ve  ebedi kurtuluşa eriştirme amacıyla  indirildiğini  bilmiyorlardı. Tıpkı  ilk insan ve peygamber  Hz Adem (as)’dan  başlayıp Hz Davud (as)’a  Zebur, Hz. Musa (as)’a Tevrat, Hz. İsa (as) a İncil’in indiriliş gayesinde olduğu gibi...

Bilindiği üzere İslam kelimesi"seleme"(barışmak) kökünden gelen esenlik, selamet manasındadır.  Yani İslam'ın anlamı barış ve güvenliktir. Hepimizin malumu birbirimizle karşılaştığımızda  "selâm" hitabıyla söze başlarız. Yani selâm veren kimse selâm vermekle, karşısındaki kimseye güven, barış ve esenlik dilemiş, kendisinden ona bir kötülüğün gelmeyeceğinin adeta teminatını vermiş olur.

Müslüman olan bir kişi için Kuran-ı Kerim nasıl ki kutsal kitapsa; onun öncesinde geçmişten günümüze Allah tarafından gönderilen tüm peygamberler ve elçiler aracılığıyla gönderilen kitapların hepsi tahrip edilmemiş (orijinal) haliyle kutsaldır.

Nitekim yüce kitabımız Kuran-ı Kerimde;"Deyin ki: “Biz Allah’a, bize indirilenlere, İbrâhîm (as.)’a, İsmail (as.)’a, İshak (as.)’a, Yâkub (as.) ve torunlarına indirilenlere, Musa (as.) ve İsa (as.)’ya verilenlere ve (diğer) nebîlere, Rab’leri tarafından verilenlere (sahife, kitap ve vahiylere) îmân ettik. Onların arasından hiçbirini ayırmayız (fark gözetmeyiz). Ve biz, O’na teslim olanlarız.” (Bakara Suresi- 136. Ayet)

Biz  Müslümanlar  Hz. Adem’den  son peygamber Hz. Muhammed Mustafa’ya kadar  her ne kadar insanlığa gönderilen Allah’ın elçisi var ise hepsini sever, hürmetle anar ve hatta  hayatlarını ibretle okuruz. Şunu da hemen belirtelim ki; geçmişten günümüze Müslümanların hâkimiyeti altına giren diğer dinlere mensup insanlar hatta ateistler bile İslam’ın adalet ile kendilerine karşı hoşgörülü yönetimine şahit olmuşlar ve hiç bir tehdit almaksızın kendi inanışları doğrultusunda güvenle yaşamışlardır. Yakın geçmişimizde Osmanlı İmparatorluğunun fethettiği topraklarda  yaşayan gayri Müslimlere nasıl davranıldığına arşivdeki  belgeler ve tarih kitapları en iyi şahit olacaktır. 

Yine günümüzde ülkemizde  yaşayan  gayri Müslimler  baskı görmeksizin  diğer vatandaşlar gibi hür ve güvenli olarak yaşamaya devam etmektedirler.

Burada yeri gelmişken  bu bildirgenin sahibi gafillere şunu sormak gerek;  Filistin topraklarında kendi öz vatanlarında esaret altında tutulan, inançlarını  yapmaları engellenen, hatta  Mescidi Aksa’ya girmelerine Cuma ve bayramlarda yaşlı ise izin verilen veya kimlik kontrolü/üst araması vb. en üst düzey güvenlik koridorlarından psikolojik baskı altında geçebilen  Müslümanlar için  ne diyecekler  acaba. Müslüman ülkelerinde huzur içinde yaşayan gayrimüslimlerin aksine bu kötü tutumu, davranışı  Müslümanlara yönelik Avrupada ki İslam düşmanlığından  başlayıp, Doğu Türkistan, Arakan ve Ortadoğu ülkelerinde kısacası dünyanın  bir çok yerinde göreceklerdir.

Aslına bakarsanız bildirgeyi yayınlayan kendilerini entelektüel (!) aydın (!) çağdaş (!) sanan bu gafil insanlar bunu çok iyi bilirler. Lakin amaçları şiddeti körüklemek olduğu için bilmezlikten gelirler...

Ülkemizde devletin zirvesi  Cumhurbaşkanımızdan  başlamak üzere iktidar ve  muhalefet liderleri ile her kademedeki tüm yetkililerden  bu bildiriye  çok büyük tepkiler  ortaya konulması geçmişte olduğu üzere bu günde  toplumun kutsal değerlerine yapılan  saldırıda  tek  vücut  karşılık verilmesi  takdire şayandır.   

Sözün özü; Cumhurbaşkanımızın deyimiyle bu gafillerden ve aşağılıklardan  korkumuz yok.  Biz dinimizden ve kutsal kitabımızdan eminiz.  Delilimiz mi?

"Muhakkak ki Kur´an´ı Biz indirdik Biz. Onun koruyucusu da elbet Biziz. (Hicr Suresi 9. Ayet)"

Tefsiri: Bu âyet açıkça göstermektedir ki; "Kur’an-ı Kerim Allah’ın koruması altındadır ve kaybolmaksızın, en ufak bir tahrife uğramaksızın kıyamete kadar aslını muhafaza edecektir."

İnsanlığın hidayete ermesi temennisiyle...

09.05.2018

HAYATTAN ESİNTİLER

Mansur BİLGİN

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler'e aittir.

Yazarın Diğer Yazıları

21.07.2014 - GAZZE YANIYOR, DÜNYA SEYREDİYOR!.. 25.09.2014 - DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR ! 12.11.2014 - MESCİD-İ AKSA İŞGALİ 17.03.2015 - ÇANAKKALE ZAFERİ 15.07.2015 - SREBRENİCA SOYKIRIMI 12.09.2015 - Terör Oyunu 27.10.2015 - MANİSA CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ 17.12.2015 - DÜĞÜN GECESİ (ŞEB-İ ARÛS) 24.12.2015 - EY SEVGİLİ 31.12.2015 - MEHMET AKİF ERSOY 09.01.2016 - SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ 03.02.2016 - BU VATAN KİMİN? 20.03.2016 - ÇANAKKALE GEÇİLMEZ! 12.12.2016 - ÖZLEDİK SENİ EY NEBİ (SAV) 14.12.2016 - 3. DÜNYA SAVAŞI “TERÖR” 30.03.2017 - GENÇ MİLLETVEKİLİ 17.07.2017 - 15 TEMMUZ DESTANI 14.02.2018 - OSMANLI TOKADI! 01.03.2018 - Hocalı Katliamı 10.05.2018 - FRANSIZ FİTNESİ ! 20.06.2018 - VAKİT, MİLLİ BİRLİK VAKTİ 06.12.2018 - Dünya engelliler günü - Mcbü engelsiz bilişim 03.01.2019 - BENLİK VE HİÇLİK “BEN VAR YA BEN !”
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber