EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TABİAT

Yaşlı bir amcadan dinlemiştim: uçurumun kenarına her akşam bir tavşan gelir ve bir saat otururmuş. O amca da tavşanı izlermiş. Bir gün tavşan ayrıldıktan sonra aynı yere gidip oturmuş. Manzara muhteşem gözüküyormuş. O zaman tabiatı bizden daha çok sevenlerin olduğunu anladım dedi bana.

\r\n

Tabiatı seviyor musunuz? Bu soruya hayır diyebilecek insan bulmak imkansız. Hepimiz bir çam gölgesinde uzanıp rüzgarın fısıltıyla yaprakların arasında dolaşmasını ve ruhumuzu hafifleştirmesini severiz. Taptaze otların kokusunun kekik kokusuna karışıp başımızı döndürmesine bayılırız. Pembenin bu kadar güzel, sarının bu kadar parlak olabileceğini bize ispat eden çiçeklerin varlığıyla kendimizden geçeriz.

\r\n

Televizyon ve internetin bir cehennem gibi bizi çevrelediği bu ortamdan kurtulup tabiata çıktığınızda aslında ne kadar çok şey kaçırdığınızı anlarız. Teknoloji içimizde insan olmak ile ilgili bir şeyi öldürür, kendimize dönüşümüzü engeller. Gidin dokunun ciğerinize o havayı çekin. Bu adam deli mi meczup mu niye diyenlere aldırmayın.

\r\n

Kötü bir huyumuz var, piknik yaptığımız yeri bir iki saniye içinde çöplüğe çevirebiliyoruz. Poşetler pet bardaklar, yemek artıklarını oraya öylece bırakıyoruz, sanki bir daha gelmeyeceğiz. Sanırım bu genetik kodlarımızda göçebelik olması ile alakalı, göçebe bilinçaltında aynı yere bir daha dönmeyebilirim fikrine sahiptir. Lakin Viyana kapılarından döneli bayağı vakit geçti, artık buradayız ve bir yere gitmiyoruz. O çeşmelere o piknik alanlarına iyi bakın, zararı yok çöpü aracınıza alın ve en yakın çöp tenekesine kadar taşıyın. En azından o tavşan kadar tabiatınızı sevin. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber