EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Apartmanlar

Artan nüfus insanların bir arada yaşamalarını zorunlu hale getirdi. Bu kadar insanı yerleştirecek arazi ve arsa olmadığından şehirler yükselmeye başladı bunun sonucu toplum düzeninde farklılaşmayı getirdi. Komşuluk ilişkileri değişti önce, yardımlaşmam ve samimiyetin azaldığını söyleyebiliriz. Belki insanlar daha merakla izliyor etrafı ama karışmıyorlar dahil olmuyorlar. Askere uğurlama, nişan, cenaze daha sessiz kutlanır oldu. Her şey kendi aramızda halledilir oldu. Diğer taraftan apartman hayatının kendi içinde kuralları var, bunlara bir kişinin bile uymaması tüm apartmanda huzursuzluk yaratır. Siz çamaşırlarınızı yeni yıkamışken üst katın halı silkmesi oldukça sıkıntılı bir durumdur. Ortak merdivenlerin yıkanması, merdiven otomatiği parası, yakıt parası sorunlara yol açabilir.

\r\n

Burada tuhaf bir durum var, insanlar birbirinden uzaklaştıkça, mahremiyetleri daha bir ortaya çıkmaktadır. Aile içi kavgalar komşular tarafından duyulmakta ve özel hayatınız daha bilinir olmaktadır. Alt ve üst kattan gelen rahatsız edici gürültüleri saymıyorum. Bahçe kavramı olmadığından çocuklar ayakları toprağa değmeden yaşamaktalar. Komşuların teklifsizce birbirlerine ziyaret etme alışkanlıklarından selam alınıp verilmeyen bir ortama geçilmektedir. Caddelerin ortasındaki bu binalar arkada kalan evlerin güneşini de kestiler.

\r\n

Arazi fiyatlarının pahalı olması, yeni arsalar üretilmemesi, nüfusun gittikçe artması apartman hayatını zorunlu kılmaktadır. Getirdiği olumsuzluklara karşı nasıl bir önlem alınabilir. Kaçak da olsa bir kat daha fazla çıkayım fikri bertaraf edilmeli, apartman arazinin az bir kısmını kapsamalı, sosyal tesisleri, parkları belki kafe olmalı ki sosyal ilişkiler gelişsin. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber