EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AKP Manisa'da daha çok kaybeder

Şu siyasilere şaşıyorum yahu…

\r\n

Neden siyasetteki insanlar bu kadar rahat ve geniştirler anlamam. Sizin hakkınızda bir söylenti dolaşacak, bu yalan olacak ve siz rahat olacaksınız. Akşam yatağınıza yatıp rahatça uyuyacaksınız.
\r\nPes doğrusu…

\r\n

Konu şu Tekel Depoları…
\r\nMHP Merkez İlçe Başkanı geçtiğimiz günlerde bir iddiayla çıktı basının karşısına…

\r\n

İş yolsuzluk olunca bizde manşetten verdik haberi. Tabi bizim işimiz değil onu araştırmak.
\r\nSavcı var bu memlekette, iddianın tarafları, muhatapları var. Biz üzerimize düşeni yaptık yayınladık haberi manşetten ne dediyse Sayın Tamer Akkal.

\r\n

Tek kelimesine dokunmadık. Bazı basın yayın organlarında göremesek de bizim gibi hassas olanların da manşetlerinden okuduk. Neyse çıksın ortaya bizde öğrenelim dedik.

\r\n

Bugün bir faksın taranmış resmi geçti elime…
\r\nAkp İl Başkanlığından gönderilmiş resim.
\r\nAnkara’dan iddialara cevap verilmiş, tek tek açıklanmış.

\r\n

Eee ne var bunda diyeceksiniz.

\r\n

Sorun şu ki faks üzerindeki tarih 28 Ekim, yani MHP Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal’in Tekel Depoları ile ilgili iddialarının yapıldığı günden bir gün sonra, bize göre haberin yapıldığı günün ertesi, yazılı medyada ise haberin yapıldığı gün. Yani birileri Ankara’dan Sayın Akkal’ı görmüş, duymuş ve derhal iddiaları yanıtlamış ve Manisa’ya faks göndermiş. Ancak bizim İl Yönetiminin keyfi bir gün sonra gelmiş olacak ki bize bir gün sonra faksı taratıp gönderme zahmetinde bulunmuş.

\r\n

Ama faksı kim kaleme almış adı neymiş, makamı mevkisi neymiş yazmayı da unutuvermişler.

\r\n

Tabi biz medyayız ya! faksa baktığımızda kimin yazdığını anlama kabiliyetimiz var.
\r\nHem haklı olacaksın, hem bu kadar rahat davranacaksın pes doğrusu…

\r\n


\r\nYani İl Yönetiminde koca koca basın sorumluları, muhabirleri, bilmem kaç tane başkan yardımcıları, sekreterleri (ben sayarken yoruldum) vs.. var.

\r\n

Bir Allah’ın kulu oturalım şu faksı adam gibi düzenleyip tüm basına gönderelim de iddiaları aydınlatalım dememişler. Ben bu yazıyı kaleme alacağıma şu anda tekel depolarını haber yapmayı yeğlerdim halkı bilgilendirme açısından.

\r\n

Ama kimin kaleme aldığı belli olmayan, üzerinde Ankara’dan geldi diye bir not düşülmüş bir yazıyı haber yapmıyoruz kusura bakmayın.(Ciddi bir açıklama gelmeden de haber yapılmayacak…) Bende şuan Ankara’dayım. Böyle saçma bilgi mi olur?
\r\nSanki telefonu açıp bir dost der gibi. Bu nedir yahu?

\r\n

Ankaradanmış…

\r\n

Hem iktidar partisi olacaksınız, her ilde birinci parti olmaya oynayacaksınız, hem de basınla iletişim kuramayacaksınız. Basit bir açıklamayı bile metne dökebilecek, altına imza atabilecek bir adamınız olmayacak.

\r\n

Referandum sürecinde de Akp Manisa Teşkilatlarında iletişim kopukluğu yaşadık. Hala da yaşıyoruz. Şimdi insanlar size sormaz mı yahu siz haklı olduğunuz şeyleri bile insanlara anlatamıyorsunuz. Daha kendi içinizde bile organize olamıyorsunuz, nasıl Manisa’ya talip olacaksınız?
\r\nİşte bu cevabı halk geçtiğimiz yerel seçimde verdi. O zaman halkın sesine kulak veremeyen, çeşitli iddiaları cavaplayamanlar bugünde aynı kafadan gitmekte ısrarla devam ediyor. Tabi paşa gönülleri bilir. Herkes kendi yaptığından mesul…

\r\n

Bizler basın olarak hatırlatalım, ilgililer ister dikkate alır ister almaz. Bu arada sadece Akp’de değil aslında, diğer partilerde de var bu medyayla iletişim kopukluğu…

\r\n

Kimi parti il yönetiminin açıklamalarını gönderir, kimisi ilçenin. Yahu şu basın ve medya işini tek elden yapsanız ya kardeşim. Bizde olan haber başkasında yok. Bakıyorum onlardaki de bana gelmemiş. Böyle iş mi olur? İl yönetiminin elinde basın listesi ayrı, ilçe yönetimin apayrı.. Hepsi ayrı telden çalıyor. Peki ne yapalım?
\r\nHer Partinin İl Başkanları İlçe Başkanları ve yardımcılarının ardına birer adam mı takalım?

\r\n

Sonra haber çıkmadı mı yandaş medya yaftası hazır. Yani sözün özü “sizler partinizi düşünmüyorsanız, partinizin propagandasını yeterince koordineli yapamıyorsanız, basının gücünün hala idrakinde değilseniz, halk ne yapsın, basın ne yapsın… ” Sonra atı alan Üsküdar’ı da geçer; Manisa’yı da alır, Türkiye’yi de…

\r\n

Haberiniz ola!

\r\n

Birde bazı partiler hâlâ internet medyasının farkında olmayabilir ama ben hatırlatayım. Türkiye genelinde en fazla satan gazetelerin 10 günlük trajları ZAMAN (845.220), POSTA (473.718),HÜRRİYET (445.833) iken günlük ziyaretçi sayısı 1-2 milyon olan en az 10 haber sitesi sayabilirsiniz. Manisa'da da sadece bizimle birlikte başka bir sitenin haftalık ziyaretçi sayısı Manisa İi merkezindeki tüm gazetelerin aylık trajlarının toplamından daha fazla...

\r\n

Kalın Sağlıcakla.. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber