EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BENİM GÖZÜMLE ALAYBEY

Bayram öncesi memlekete gelmenin heyecanı ve özlemi içindeyim. Günler öncesinden aldığım biletimin saatinin gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Gurbette olanlar bilirler, böyle zamanlarda vakit geçmez. Eşyaları toplarsın, hısım akraba için hediyeleri tek tek gözden geçirirsin, biletini tekrar tekrar kontrol edersin ama nafile…

\r\n

İşte böyle bir zaman diliminde vaktin geçmesi için memlekette hava nasıl diye şöyle bir siteye bakayım derken gözüme Belediye Basın Merkezi kaynaklı bir haber başlığı ilişti. “Alaybey’e Bayram Hediyesi” … Vaktimin daraldığı için haberi okuyamadım ve AŞTİ’nin (Ankara otogarı) yolunu tuttum.

\r\n

Ancak otobüste 8 saatin geçmek bilmezliğinden midir? yoksa doğma büyüme Alaybeyli olduğumdan mıdır? Bilinmez… “Alaybey’e Bayram Hediyesi” beni biraz heyecanlandırdı, bir o kadar da meraklandırdı.

\r\n

Haberin özetinden anladığım “hediyenin Manisa Belediyesinden geldiği ve esnafın çok memnun olduğu” idi. Otobüsün hareketiyle birlikte Belediyemizin mahallemize yapmış olabileceği hizmetleri düşünmeye başladım. Dile kolay, Alaybey ve Şehitler Mahallesi yıllardır hizmete hasret bölgelerimizden.

\r\n

Acaba Sayın Başkan kaldırımları yıkmadan önce siyah beyaza boyama işinden vaz mı geçti? Dedim, önce kendi kendime… Malum doksan milyon borçla enkaz! alınmış bir belediyemiz vardı ve başkanımız tasarruf için birçok adım atıyordu.

\r\n

Yoksa Bayraklı (Hacı İmamaoğlu) Camisinin yenisi yapılmak vaadiyle aylar önce yıkılan WC’lerinin yapımına mı başlandı? diye düşündüm ki aklıma yapım işinin ihale aşamasında olduğu geldi.

\r\n

Sağanak yağışlarda tıkanan rögarları açmak için gelen ekipler bizim yapabilecek bir şeyimiz yok diyerek gitmeyecek, mahalleli arasında para toplayıp, ana rögarın üzerini kazdırmak için özel iş makinesi tutmak zorunda kalmayacak, bunun yerine törenlerde geçişi yapıldığında duygulandığımız ve alımında günlerce övündüğümüz güzide iş makineleri vatandaşların hizmetine mi tahsis edilecekti yoksa? Veyahut belediye yaptığı çalışmalar neticesinde sokaklarda arta kalan kumların ve çamurların yağmurla birlikte tıkadığı rögarları temizletecek, böylece bayramda olası bir sağanak yağmurda rögarlar taşmayacak, zemin katta oturan mahalleliler kuru bir bayram geçirecekti.Başkan bunların müjdesini veriyordur herhalde diye düşündüm.

\r\n

Gece ve yol uzundu ve bende de proje bitmezdi. Hemen Araplar (Hüsrev Ağa) Camii yanındaki çocuk parkına konduruverdim spor aletlerini… Mahalleli spor yapsındı. Zira sağlam kafa sağlan vücutta bulunurdu.

\r\n

Sonra yok dedim. Esnafın sevindiğine göre belediye hemen yapmayacağı kaldırımları yıkmayacak, yollar kapanmayacak, mahalle çamura bürünmeyecek, bir yeri bitirmeden diğerine başlamayacak ve yapar yapmaz asfaltı da atacak ki esnaf bu kadar sevinçli… Hani kaldırım belediyeciliği yapmayacağız denmişti ya seçim öncesi…

\r\n

Daha sonra zaten dar olan mahallelerdeki kaldırımları daraltmayacağı sözünü vermiştir! Herhalde, dedim. Sonra “BENİM GÖZÜMLE ALAYBEY” diyerek sabaha kadar yaptım projeleri…

\r\n

Sabah otobüsten indim ve eve doğru gelirken mahallede hiçbir şeyin değişmediğini fark ettim. Mahalle yine bildiğiniz çamur deryası. Bizim oranın esnafının tabiriyle “Conk Bayırı”… Savaş alanı gibi mübarek. Yağmur ve belediye ekipleri, Alaybey’le savaşmışlar. Sonuç: Taş taş üstünde kalmamış…

\r\n

Yolun uzunluğundan mıdır? Beklentilerimin çokluğundan mıdır? Yoksa hayal gücümün güçlülüğünden midir? Bilinmez… Büyük bir yıkım yaşadım.

\r\n

Eve geldiğimde kime dokunduysam bin ah işittim. Esnaf ve komşuların şikâyetleri gün boyu kafamı şişirdi. Artık birileri başkana söylese de bize hizmet etmese geyikleri kahve halkının dilinde pelesenk olmuş. Hemen aklıma haber geldi. Bilgiyasayarımı açtım ve haberi heyecanla okudum.

\r\n

İlahi Başkan hiç güleceğim yoktu…

\r\n

Meğerse Cengiz başkanın Alaybey hediyesi zabıtadan hükümet konağına kadar olan yola, 10- 15 metre arayla limon servi adındaki süs bitkilerini koymasıymış.

\r\n

Başkan açıklamasında da aynen şöyle demiş "Seyfettin Bey Caddesi ve Hükümet Caddesi’nin kaldırımlarına limon serviler yerleştirerek, o bölgede yaşayan vatandaşlarımıza ve esnafımıza bir bayram hediyesi vermiş olduk. Vatandaşlarımızdan ve esnafımızdan da olumlu tepkiler aldık…" tabi başkanın hediyesi çok önemli, zira Alaybey dediğin semt zabıta ile hükümet konağı arası, hem de bu mahallenin tek sıkıntısı limon servilerinin olmayışıydı. Bizi de esnaftan sayarsanız bende çok mutlu oldum haberi okuyunca…

\r\n

Ne diyeyim! İlahi Başkan…
\r\nSen beni güldürdün. Allah'ta seni…

\r\n

Kalın sağlıcakla.
\r\nGeçmiş Bayramınız kutlu olsun… 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber