EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Manisalı Bunun Hesabını Sorar...

 Perşembe pazarı değişti. İyi oldu kötü oldu. Tartışmalar devam ediyor. Ancak ortada daha büyük problemler var. 150 kişilik bir pazarcı gurubu mağdur olduklarını, ekmekleriyle oynandığını söyleyerek ortalıkta dolaşıyor. Gerçeğin ne olduğu ortaya elbette çıkacak. Perşembe günü pazara gidip bu insanlarla tekrar konuşacağız.
\r\nŞimdi sorunun ne olduğunu tekrar gözden geçirelim.

\r\n

BELEDİYE VE PAZARCILAR ODASI:

\r\n

Belediye Başkanı Cengiz Ergün Yerel Televizyonda yaptığı bir açıklamada artık Manisa Merkez’de oturmayan (ilçelerden gelen esnaf) esnaf için eve dönüş zamanı dedi ve mağdur olduklarını iddia eden esnafın aslında Manisa Merkez’de oturmadıklarını söyledi. Son noktayı koyarak konunun kapandığını belirtti. Pazarcılar odası sessiz…

\r\n

ESNAF :

\r\n

Perşembe pazarının taşınması esnasında mağdur olduklarını belirten esnaf ise çoğumuz Manisa’da oturuyoruz. İlçelerden veya köylerden gelen arkadaşlarda var ancak yapılan uygulamayla pazarcılar odası seçimlerinde muhalif olan pazarcılar ayıklandı. Bizlerin Perşembe pazarında yerimiz var ancak yeni pazarda sadece Salı pazarında yeri olanlara ve muhalif olmayan imtiyazlı kişilere yer verildi diyorlar. Hatta bazı imtiyazlı kişilerin hiçbir pazarda yeri dahi olmadıklarını iddia ediyorlar ve uygulamada önce 3-4 bin lira olan Salı pazarındaki yerlerin şimdi 20 bin civarında satıldığını ve bazı kişilerin uygulamaları önceden bildikleri için perşembeden yer satıp salıdan aldıkların söylüyorlar. İsteyen araştırsın.
\r\nYapılan protokol gereği Pazar yerleri tahsis edilirken 5 yıl Manisa Merkez’de ikamet şartı da aranmış.

\r\n

Ve o yüzden Başkan da diyor "GO HOME"…

\r\n

Ayıptır yazıktır, bu nasıl çirkin bir siyasettir. Sırf ilçede oturduğu için öz Manisa’lı insanımıza evine dön diyeceksin, hem de MHP’li bir belediye başkanı olacaksın. Yani Manisa’da 5 yıldan 1 gün bile olsa fazla sürede ikamet eden Aydınlı, Afyonlu, Trabzonlu, Antalyalı , Hakkarili ya da Şırnaklı vs… pazarda yer bulacak ama Akhisarlı, Salihlili, Saruhanlılı,Turgutlulu, hatta MHP’li Belediyesi olan Demircili hemşerim pazarda yer bulamayacak.
\r\nHayır yazımdan ırkçı biri olduğumu falan çıkartmayım. Kızgınlığım yapılan oyunlara…
\r\nBelediye seçimlerinden önce Bülent Kar için doğu kökenli vatandaşlarımızla fazla ilgilendi, bizi ihmal etti diye bas bas bağıranlar bugün ne oldu da…
\r\nYa da Belediye’nin bazı birimlerine getirilen dostların tamamı 5 yıldır Manisa’da mı ikamet ediyor?

\r\n

Ahmet Orhan uzun süredir takip ettiğim bir MHP Manisa Milletvekili. Kendisinin ilçe ilçe, köy köy gezip vatandaşlarla buluşmasını çok takdir ederim. Ve diğer vekillerimizi de asıl sahnede “halkın yanında” görmek isterim. Ahmet Orhan en son okuduğum haberinde hükümeti epey bir ağır eleştirmiş. Haklı olduğu yönleri de var tabi. Ancak sayın vekil yarın öbür gün gittiği köy ya da ilçede hükümet yüzünden işsiz kaldık diyenlerin yerine MHP’li Belediye Başkanı yüzünden işsiz kaldık, o yüzden hadi sana “GO HOME” denildiğinde ne diyecek merak ediyorum.

\r\n

Sayın Orhan bir de israftan söz etmiş. Manisa’da seçimden önce gece ışıklarını sökeceğiz, çok israf oluyor diyen bir partinin Belediye Başkanının Manisa’yı baştan aşağına ışıklandırmasına ne diyecek merek ediyorum.
\r\nYa da Toki açılışlarında milletin parasıyla israf yapılıyor da Manisa Halkının parasıyla kendisinin de katıldığı mehterli, lokmalı sıradan bir park peyzaj çalışmasının gösterişli merasimi israf sayılmıyor mu?
\r\nYapılmamış hizmetlerin afişlerine harcanan reklam paraları israf sayılmıyor mu? Ben rahatsızlıklarımı dile getirdim; ister dikkate alırsınız, ister sallar geçersiniz, ister katılırsınız.
\r\nHatta sen kim oluyorsun da diyebilirsiniz. Buna da Bülent Kar ile ilgili duyduğum bir hikaye ile cevap vereyim ve yazımı bitireyim.
\r\nBu olayın gerçek olup olmadığını bilmiyorum. Yerel seçim öncesi bir arkadaşımdan duymuştum. Bülent Kar’ın seçimi kaybetme nedenlerinden biri olduğunu da düşünüyorum.

\r\n

Bülent Kar seçim çalışmaları kapsamında bir kahvehaneye gider. Devlet büyüğü edasıyla arkasında kalabalık bir takım elbiseli grupla içeri dalınca önemli biri geldiğini anlayan kahve halkının bir kısmı ayağa kalkar. Tabi bu Bülent Bey’i tatmin etmez. Hemen bir masada okey oynamaya devam eden Sinan ve arkadaşlarına doğru yönelir. Siz beni tanımadınız mı? der. Ben, Belediye Başkanı…
\r\nGenç Sinan’da ona sorar sen beni tanıdın mı?
\r\nBelediye Başkanı aynı büyüklükle teveccüh ederek sorar:
\r\n-Sen kimsin?
\r\nSinan cevap verir, binlerce Sinan’ın sandıkta verdiği cevap gibi.

\r\n

-BEN VATANDAŞ SİNAN...

\r\n

Kalın sağlıcakla…

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber