EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Manisa'ya açık çağrı!

Dün haberlerde Manisa Şehit ve Gazi Derneği Başkanı Ümit Taydaş'ın şehit ailelerine gazilerimize yapılan onur kırıcı davranışları anlatıp bu konuda herkesi göreve davet etmesi yüreğime dert oldu. Konu; devlet tarafından şehit yakınlarına ve gazilerimize verilen ücretsiz seyahat hakkını kullanmak isteyen gazilerimize ve şehit yakınlarına bazı kendini bilmez minibüs şoförlerince onur kırıcı davranışlarda bulunulması.. Hemde Manisa'da...
\r\nHaberin tamamını buradan okuyabilirsiniz.
\r\nŞimdi ben burada bir şeyler yazabiliyor sizde bu yazılanları okuyabiliyor hatta o kendini bilmezler Manisa'da minübüsçülük yaparak para kazanabiliyorsa bunun bedelini canıyla ödemiş veya vücudunun bir parçasını, yüreğini ve geçliğini dağ başında bir yerlerde bırakmış o şerefli insanlara borçluyuz.

\r\n

Yok bu sefer niyetim nutuk atıp ah vah ederek dövünmek değil.

\r\n

Bu sefer kırılan kol yen altında kalmasın gelin hep birlikte bu soruna dur diyelim.

\r\n

Öncelikle haber altına ve facebook sayfamızdaki paylaşımlara bu tür olaylarla sık sık karşı karşıya kaldıklarını yazan şehit yakınları ve gazilerimiz ya da bu tür durumlara şahit olan vatandaşlarımız, aracın hattını plakasını ve öğrenebilirlerse şoförünün ismini haber@ajansmanisa.com adresinden bana yada 0236 2311140 no'lu telefondan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğine iletsinler.

\r\n

Ben işin hukuki boyutunu bilmiyorum. Ancak okuyucularımız arasında Avukat olanlar mutlaka vardır. Bu konuda gönüllü olmak isteyen ya da ben gönüllü olmayayım ama işin prosedürü bu diye bize yol gösterecek şerefli hemşehrilerimiz vardır, onlarda haber@ajansmanisa.com adresinden bize ulaşsınlar.

\r\n

Ve bir diğer rica da basın mensuplarına; Siz bu konuda haber yaparsanız tüm Manisa basınında bu konu manşet olur. Yetkililer, yetkisizler, hatta sağır sultanlar bile bu konuyu duyar ve hızla bir çözüm bulunur. Konu ile ilgili Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ümit Bey'den bilgi alabilirsiniz.

\r\n

Bir çağrıda şerefli Manisa'lılara.

\r\n

Lütfen Şehit ailelerimize ve Gazilerimize sahip çıkalım. Onlar otobüse ve ya minibüse bindiği zaman kendilerine verilen şehit yakını ve gazi kartlarını utana sıkıla değil, Gururla çıkarıp gösterebilecekleri duruma gelene kadar bu konuyu unutturmayalım. Basında çıkan haberleri facebook, twitter vb.. sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak konunun güncel kalmasını sağlayalım.

\r\n

Yazımı şerefli otobüs ve minibüs sahiplerini ve şoförlerini tenzih ederek sonlandırmak istiyorum. Onlarda kendi içlerinde bu konuda neler yapabileceklerini gözden geçirerek Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile irtibat kurarlarsa faydalı bir şeyler yapılabileceğini düşünüyorum.

\r\n

Umarım kimse bu konuda duyarsız kalmaz ve herkes iyi niyetle, altında başka bir amaç aramadan elinden geleni yapar.

\r\n

Kalın sağlıcakla... 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber