EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İt Ürüyor Kervan Yürüyor...

Ajans Manisa'yı kurarken Manisa'da öncü olacağımızı biliyorduk. Nitekim bugün gelinen bu noktada da birilerinin iştahlarını kabarttık ya da bazı ciddi insanlara da olumlu örnek olduk ki bizden sonra 10 kadar haber(cik) sitesi daha açıldı. Bu sitelerin açılması bence Manisa medyasının gelişmesi açısından güzel oldu. Ancak bazı yerel sitelerin hala eski etik olmayan gazeteci geleneklerini internet medyasında da devam ettirmesi beni rahatsız etti.

\r\n

Örneğin Manisa'da bazı gazetelerin şöyle bir huyu vardı. Önce bir reklam veren kestirirsiniz, sonra bu kişiye gidip yalakalık yaparsınız, ardından bir haber patlatırsınız ve ertesi gün reklam memurunuzu gönderirsiniz,

\r\n

Ya da Manisa'ya yeni bir müdür atanmıştır. Siz hergün kurumu ile ilgili olumsuz haberleri manşetten yapar ve adamı bezdirir, adamcağızda sizin firmanızdan kuruma bir mobilya, bilgisayar ıvır zıvır artık ne satıyorsanız yüklü bir alım yapar ve ertesi gün o kurum hakkında olumsuz haberler kalktığı gibi övgü dolu sözler, manşetler gazetede boy gösterir.

\r\n

Ya da bir firmaya reklam için adamınızı gönderirsiniz, ancak firma reklam vermez ve ertesi günler ta ki o firma reklam verene kadar yerden yere vurur gazete manşetinden köşe yazılarından laf sokuşturursunuz.

\r\n

Ya da para almadığınız hiç bir siyasi partiye gitmez, o partilerde yer yerinden oynasa siz salağa yatar size ödeme yapılana kadar beklersiniz. Tabi sözüm meclisten dışarı, mutlaka Manisa'da Gazetecilik Ahlak ve Etik Kurallarına uyan gazetelerde yok değil.

\r\n

Biz Ajans Manisa'yı kurma aşamasında şöyle bir karar aldık. Terör yanlısı hariç her partinin bize ulaşan haberleri yapılacak, her kesimden köşe yazılarına yer verilecek, hiç bir kurum müdürü ile yukarıda anlattığım şekilde yakın ilişki içine girilmiyecek, Valilik, Belediye, Sivil Toplum Kuruluşlarının ulaşabildiğimiz tüm haberleri yapılacak, sırf bizden haberdar olsun diye bu kuruluşların yetkilileri ile eleştirel yorum haberler yapılmayacak ancak bu kurumlarda görülen aksaklıklar objektif bir şekilde korkmadan yayınlanacak, diğer siteleri sağda solda kötüleyici, insanları aldatıcı beyanlarda bulunulmayacak sadece kendi sitemize bakılacak ve sloganımız gerçekten en büyük olana dek en büyük kelimesi kullanılmayacak.

\r\n

Diyeceksiniz ki bunları neden bize anlatıyorusunuz?

\r\n

Bizleri ya da reklamlarımızı örnek alarak site kuran ya da kuracak arkadaşların belki bu yazdıklarımdan da kendilerine dersler çıkarabileceklerini, özellikle günden güne büyüyen ve çağın vazgeçilmezi olan internet medyasını ayak altına düşürmemeleri adına eski alışkanlıklarını bırakıp olması gerektiği gibi etik hareket etmelerini , akıllarını başlarına almalarını sağlayabileceğimi umuyorum. Birde bu arkadaşlardan ricam daha yeni açılmış sitelerinize en büyük biziz gibi şeyler yazmayın komik oluyor. Ve bir hatırlatma da polekmikçi arkadaşlara, lütfen sizde bu yazıyı fırsat bilip bana cevap verirde sitem ünlenir mi diye köşe yazısıyla atışma yapacağımızı zannetmeyin ücretsiz reklam yapmıyoruz.

\r\n

Sizleri dünyaca ünlü Amazon firmasına ait internet sitelerini hitlerine göre il il, bölge bölge, ülke ülke hatta dünya çapında sıralayan alexa sitesinin bir ekran görtüsüyle başbaşa bırakıyor, kervanımızın hızla yürümeye devam ettiğini, yakında da yeni projelerimiz ile karşınıza çıkacağımızı belirtiyor ve saygılarımı sunuyorum. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber