EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Mutsuz muyuz?

Gergin dünya, gergin insanlar, gergin çağ. Artık nefes gibi uzaklaşıyoruz kendimizden. İnsanlar üzgün kırgın öfkeli ve gözlerinde kırık resimler. Bu ülke bu kadar ümitsizliği kaldırmaz. Her şey aynı anda hem çok güzel hem çok kötü olamaz. Birlikte oturmuyoruz, konuşmuyoruz, sormuyoruz, dinlemiyoruz, şaka bile yapamıyoruz birbirimize.

\r\n

Birbirlerini görünce mutsuz olan insanlar oturup konuşsalar birbirlerinden çok farklı olmadıklarını göreceklerdir. Mutlaka ortak bir çocukluk anıları bulabilirler, birçok konuda benzer şeyleri düşündüklerini görebilirler. Rica ediyorum sabah kalkarken olumlu duygularla uyanın, sağa sola selam verin, hayatımıza çok fazla etkisi olmayan uzak konuları düşünmeyin. Çocuğunuzu düşünün, sizin yardımınıza ihtiyacınız olan bir akrabanızı, arkadaşınızı düşünün. Mutlaka çevrenizdeki insanlarla ilgili yapabileceğiniz şeyler vardır. Herkes bir günü öfkelenmeden, iyi şeyler düşünerek yaşasın. Farkı görecekseniz.

\r\n

Türkiye gergin de dünya çok mu rahat. Tabi ki değil, dünyanın kaderinde söz sahibi olanlar insanları ve onların günlük hayatlarını hiç düşünmüyorlar. Enerji fiyatlarının bu kadar fahiş fiyatlarda gezmesi katlanılacak şey değil. Üretme, yapma, etme diyorlar insana ki bunlar insanı çok mutlu eden şeyler. Amerikan ve İngiliz petrol şirketleri çok para kazandılar ve kazanmaya devam ediyorlar. Bu hesapsız kitapsız paraları ev piyasasında saçıp savurunca Mortgage krizi ile 2008’de dünyanın iflahı kesildi. Belki de enerji fiyatları artınca Çin ve Japonya gibi ekonomileri durdurabileceklerini düşünüyorlar. Bu deprem hala sürüyor.

\r\n

Teknoloji, rekabet, hırs, kâr, kariyer ağı içinde debeleniyoruz, istediklerimize ulaşamayınca elimizdekilerin de değeri kalmıyor. Yaşadığımız hayal kırıklıkları da cabası. Bu kadar sıkıntının üzerine bir de toplumsal körlük ve anlayışsızlıklar eklenince işin içinden çıkmak zorlaşıyor. Önceden evde pişen yemeğin kokusu komşuya gitmiştir deyip, bir tabak ta onlara ikram eden anlayış kayboldu, sanırım bizi bu kadar mutsuz eden şey bu. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber