EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Çocukluğumuz...

 Oynamaktan dizlerimiz kanardı, ağzımızda yeşil erik tadı, bahçelerden aşırmışız. Üstümüz başımız toprak, O, oyunlar bitmezdi; tadından vazgeçilmezdi. Akşam ezanlar okunur sokaklar önce sararır sonra karanlığa gömülürdü. Evlere girmezdik, oyun oyun hep oyun, kollarımız, bacaklarımız mutluluktan ağrırdı.

\r\n

Bütün taşlar tanıdık, bütün bulutlar arkadaşımızdı. Dereler ılık akar, güneş yüzümüzü ısıtırdı. Akşam, ay dede yorganımızdı, üstümüze çeker uyurduk. Teyzemiz masallar anlatırdı bize, çevresinde daire olurduk. Masal başladımı gölgeler gezerdi evlerde. Çizgi film gibi değildi sahiydi masallar; peri kızları, devler cüceler, padişah, Keloğlan bizimle birlikte dinlerdi masalları. Karnımız acıkırdı, kocaman bir dilim ekmek üzerine bir parmak salça. Dişlerinin izleri belli olurdu ısırırken. Her şeyi merak ederdik, kırlangıçlar neden her yaz gelip evimizin damına yuva yapıyordu, ağustos böcekleri neden temmuzda da ötüyordu. Annemiz, babamız hep radyo dinlerdi. Türkülerle büyürdük, dört bir yanımız türküydü. Başımız bir şey gelse bütün mahalleli yardım ederdi. Kimisi yerden kaldırır, kimisi eve haber götürürdü. Mutluluk kazanında döner dururduk akşama kadar. Bir büyüydü çocukluluğumuz. Şimdiki çocuklara bakıyorum bilgisayar gözlerindeki ışıltıyı silmiş, cıvıltılarını televizyon bitirmiş, cep telefonu ruhlarını emmiş. Yazık bu çocuklara, toprak yüzü görmeden asfalta dizlerini kırıyorlar.

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber