EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Otoritesizleşen Toplum

Önceden öğretmenden korkardık, müdür bahçeye girdi mi kapıların ardına saklanırdık. Sofrada babamız yemeğe başlamadan yemeğe başlamazdık. Polise ve jandarmaya itimadımız tamdı, yanlış bir şey yaptıklarını düşünmezdik. Hastane koridorlarında sessizce doktoru beklerdik, söylediklerini aynen yapardık, hemşirenin gösterdiği yerden kıpırdamazdık. Hâkim savcı gördük mü içimiz titrerdi. Bu tavırların ardında koku olsa da ziyadesiyle saygı hissederdik. Şimdi işler çok değişti.

\r\n

Toplumda otoriteyi sağlayan, disiplini veren, saygı uyandıran dolayısıyla güven oluşturan, devleti temsil eden bütün odaklar yavaş yavaş sessizleşti. İnsanlar neden öfkelerine yenik düşüyor zannediyorsunuz, güven kalmadığı için herkes kendi adaletini uygulamaya çalışıyor. Toplumun özgürleşmesine bir sözümüz yok, bireyin güçlenmesi toplumun güçlenmesi anlamına gelir lakin bu özgürleşmenin içi boş. Bireyler seçimlerini sadece marketlerde yapsın, para harcasın, tüketsin, iradesini o zaman göstersin isteniyor. Toplumu düşünen yok, ya da özgürlüklerin toplumun yararına kullanılacağı bir platform Türkiye’de oluşmadı. Bu böyle gitmez, mutlaka mahallede elini öpeceğimiz kişilere, kararlarına güveneceğimiz adaleti bizim için sağlayacağını düşüneceğimiz kurumlara ihtiyaç var. Yoksa hepimiz öfkeden adrenalin delilerine döneceğiz, benden söylemesi. 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber